Czyste i świeże powietrze to komfort jakiego nam coraz częściej brakuje w miejscu pracy, w domu i niestety także w miejscu wypoczynku.

Wiele miejsc w przemyśle spożywczym, w medycynie, farmaceutyce, laboratoriach wymaga nieskazitelnie  czystszego powietrza. Jedną z dominujących metod osiągnięcia oczekiwanych rezultatów jest filtracja.

W naszej ofercie znajdą Państwo wybrane rodzaje filtrów i urządzeń. Specjalizujemy się w nieco węższym zakresie, ale dzięki temu zapewniamy najwyższy poziom dostaw i obsługi klienta. Dostawy realizujemy prosto z produkcji najczęściej prosto do Klienta

Filtry HEPA i ULPA produkcji GEA - DencoHappel

Pierwszą grupę tworzą filtry HEPA i ULPA produkowane na obszarze Unii Europejskiej w marce Delbag®. Najczęściej kupowanymi w tej grupie są filtry w ramach aluminiowych, z wylewanymi uszczelkami i stalowymi, lakierowanymi siatkami ochronnymi. Coraz częściej klienci kupują także filtry HEPA i ULPA z wbudowanym laminaryzatorem po stronie wylotowej. Wszystkie filtry HEPA i ULPA wykonane są zgodnie z normami serii PN-EN 1822. Filtry ULPA mają obligatoryjnie dołączony skantest indywidualny, natomiast filtry HEPA - na życzenie klienta. Zakład produkcyjny posiada certyfikat ISO 9001.2008 oraz m.in. certyfikaty Eurovent oraz innych jednostek certyfikujących.

Dane techniczne i pozostałe parametry.

 

Nawiewniki stropowe CGF dla pomieszczeń czystych produkowane przez DencoHappel CZ a.s.

W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć ofertę o realizację pomieszczeń czystych w kooperacji z jednym z czołowych producentów tego typu konstrukcji. Obecnie posiadamy już w ofercie bardzo solidnie wykonane nawiewniki CGF przeznaczone między innymi do tego typu pomieszczeń. Konstrukcja nawiewnika CGF umożliwia mocowanie w różnego rodzaju sufitach,zapewnia wygodny montaż i obsługę. Umożliwia ciągły pomiar strat ciśnienia  na filtrze oraz kontrolę szczelności (uszczelka z bruzdą pomiarową). W najbardziej rozbudowanej wersji nawiewnik wyposażony jest w elektrycznie sterowaną klapę regulacyjno-odcinającą. Dostępne też są różnego rodzaju deflektory - od prostych siatkowych, do kierunkowych, czy wirowych.

Pozostałe parametry w opisach szczegółowych.

 

Kompletny zestaw ECO Extended 0400 EBE05/05/15-V-U1A/4x708/G3F7 produkcji DencoHappel CZ a.s. do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych do F9 oraz zapachów i niektórych gazów absorpcją węglem aktywnym. Wydajność absorpcyjna 400m3/h. Wymiary 445x445x900mm. Skuteczność 6-12 miesięcy.

Zestawy filtracyjne z węglem aktywnym to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kompletne, efektywne modułowe jednostki filtracyjne do montażu w nowych i już użytkowanych systemach wentylacyjnych. Wzrost zanieczyszczenia powietrza smogiem oraz wszechobecne uciążliwe zapachy przemysłowe, spożywcze i bytowe powodują coraz większe zainteresowanie ochroną zdrowia i utrzymaniem odpowiedniego komfortu osób przebywających w tym uciążliwym środowisku. W wielu regionach, gdy powstawały tam osiedla, domy, szpitale, sanatoria nikt niegdyś nie myślał, że po kilku lub kilkudziesięciu latach przebywanie na ich obszarze może stać się niebezpieczne dla zdrowia. Podstawową metodą walki ze smogiem, przykrymi zapachami, pyłem i szkodliwymi gazami jest ich likwidacja u źródeł ich powstawania. Niestety wymaga to czasu i ogromnych inwestycji. Jeśli nie można tego szybko zrobić u źródeł, to trzeba to zrobić lokalnie. Polecane przez nas zestawy montować można w istniejące systemy wentylacji mechanicznej, do układów z rekuperatorem, systemów mieszania powietrza, wielu systemów klimatyzacyjnych.

Więcej informacji i dane techniczne.

 


Filtry EX do stref zagrożenych wybuchem w klasach M5-F9 ATEX II 2 GD T6 (-40 to +80°C produkowane przez DencoHappel CZ a.s.

Polecamy filtry kieszeniowe EX produkowane w marce Delbag®, przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem ATEX II 2 GD T6 (-40 to +80°C). Klasy filtracji zgodnie PN-EN779 M5-F9. Materiał filtracyjny z włókien szklanych, konstrukcja niskostratna - Eurovent Certified Performance. Ramy stalowe, ocynkowane. Wykonania standardowe i nietypowe.

 Obecnie oferowane przez nas filtry kieszeniowe produkowane są w marce DELBAG®, zarówno wersje standardowe (serie K N,G), jak i EX (seria G Ex) posiadają aktualny certyfikat Eurovent w zgodności z nową normą ISO 16890. Lista filtrów i innych urządzeń posiadających aktualne certyfikaty Eurovent znajduje się pod adresem:

http://www.eurovent-certification.com/index.php?lg=en

Marka Delbag® reprezentowana jest na stronie Eurovent® przez FlaktGroup Deutschland GmbH®.

Tutaj link do listy filtrów posiadających atest Eurovent® (dotyczy także filtrów serii G przeciwwybuchowych ATEX) - w rubryce Brand or manufacturer prosimy wpisać Delbag.

Zastosowane technologie zapewniają bezpieczeństwo, bardzo dużą skuteczność i trwałość w całym okresie eksploatacji.

 

Pozostałe parametry w opisach szczegółowych.

 


Filtry MULTITHERM HT do pracy w temperaturze do 250°C

Wszelkie elementy konstrukcji filtra odporne są na wysokie temperatury do 250°C (krótkotrwale 350°C).

Separatory aluminiowe lub specjalny papier HT.

Standardowe grubości filtrów HT to: 40, 55, 78, 150 i 292mm, bez uwzględnienia grubości uszczelki, która zawsze wynosi 7mm, a wykonana jest na bazie włókien mineralnych i grafitu.

Filtry HT stosowane są do pracy w środowisku o podwyższonej temperaturze. Są to suszarnie, lakiernie, linie technologiczne.
Cechuje je mocna konstrukcja, małe odkształcenia termiczne, możliwość wykonania ze stali nierdzewnej, siatki ochronne stabilizujące, brak kleju i specjalna uszczelka wypełniona grafitem.

Pozostałe parametry w opisach szczegółowych.

 

 


Wszystkie użyte tutaj i na innych stronach nazwy oznaczone marką lub znakiem towarowym producenta użyte zostały wyłącznie do jednoznacznego określenia produktu lub grupy produktów w danej marce lub posiadającego dany znak towarowy.

All names used here and on other pages bearing the manufacturer's trademark or brand name are used only to clearly identify a product or group of products in this brand or product bearing the trademark.